Camas Papermakers

Friday Aug. 31st 7:00 p.m. Oregon City H.S.
Team
1
2
3
4
Total
Camas Papermakers
Oregon City Pioneers

Camas (0-0) at Oregon City (0-0)

Last 5 meetings:

  • none*

* Camas and Oregon City are both old schools. These two could have played prior to 1970, but we don't have those full records at this point.

Team Sponsors

New Athlete - Injury Recovery and Training

Air One Football Academy

Cost Less Auto Parts, The Do-It-Yourself Specialists - Orchards 360-254-5710 - Hazel Dell 360-695-4435

The Barbers - Where Guys Go for Great Cuts!

Pacific Tech Construction

Clark County Youth Football - The Best Game In Town!

Live! Local Media - Social Media for Business

Challenge Fitness Crossfit   St. Helens Media - Local Web Development
Fellowship Of Christian Athletes   Clark County Chapter | National Football Foundation

Personalized Logo

O'Dea 21 Camas 13

Camas 40 Meadowdale 0

Camas 48 Kennedy 14

2010's

2013

Greater St. Helens League 4A
Head Coach: Jon Eagle

Sept. 6 Jesuit W 47-14 1-0 0-0  
Sept. 13 at Canby W 48-7 2-0 0-0  
Sept. 20 at Auburn-Mt'view W 69-24 3-0 0-0  
Sept. 27 Lakes W 49-0 4-0 0-0  
Oct. 4 at Skyview* W 47-12 5-0 1-0  
Oct. 11 at Evergreen* W 62-15 6-0 2-0  
Oct. 18 Union* W 44-6 7-0 3-0  
Oct. 25 Heritage W 62-0 8-0 4-0  
Nov. 1 at Battle Ground* W 85-38 9-0 5-0  
State Playoffs
Nov. 8 Monroe W 55-20 10-0 5-0  
Nov. 15 Cascade W 63-28 11-0 5-0  
Nov. 23 at Eastlake W 47-28 12-0 5-0  
Nov. 30 Bellermine Prep (Tacoma Dome) W 49-21 13-0 5-0  
Dec. 7 Chiawana (Tacoma Dome, 4A Champ. Game)      

2012

Greater St. Helens League 4A
Head Coach: Jon Eagle

Aug. 31 at Oregon City W 63-20 1-0 0-0  
Sept. 7 Canby W 31-7 2-0 0-0  
Sept. 14 Auburn-Mt'view W 45-14 3-0 0-0  
Sept. 21 at Lakes W 53-14 4-0 0-0  
Sept. 28 Skyview* W 42-17 5-0 1-0  
Oct. 5 Evergreen* W 77-28 6-0 2-0  
Oct. 12 at Union* W 22-0 7-0 3-0  
Oct. 19 at Heritage W 55-21 8-0 4-0  
Oct. 26 Battle Ground* W 49-21 9-0 5-0  
State Playoffs
Nov. 2 South Kitsap W 43-12 10-0 5-0  
Nov. 10 Arlington W 62-6 11-0 5-0  
Nov. 17 Federal Way W 65-32 12-0 5-0  
Nov. 24 at Skyline (Tacoma Dome) L 51-28 12-1 5-0  

2011

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Jon Eagle

Sept. 2 Timberline W 20-6 1-0 0-0
Watch Viedo
Sept. 9 Mountain View* W 31-0 2-0 1-0
Watch Viedo
Sept. 16 at Columbia River* W 38-14 3-0 2-0
Watch Viedo
Sept. 23 at Skyview L 31-10 3-1 2-0
Watch Viedo
Sept. 30 Prairie* W 35-6 4-1 3-0
Watch Viedo
Oct. 7 at Hudson's Bay* W 58-0 5-1 4-0
Watch Viedo
Oct. 14 at Heritage W 59-6 6-1 4-0
Watch Viedo
Oct. 21 Fort Vancouver* W 58-6 7-1 5-0
Watch Viedo
Oct. 28 at Kelso* W 55-0 8-1 6-0  
State Playoffs
Nov. 4 Bainbridge W 58-0 9-1 6-0
Watch Viedo
Nov. 11 Kennedy W 48-14 10-1 6-0
Watch Viedo
Nov. 19 Meadowdale W 40-0 11-1 6-0
Watch Viedo
Nov. 25 vs O'Dea
(at Tacoma Dome)
L 21-13 11-2 6-0
Watch Viedo

2010

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Jon Eagle

Sept. 4 Timberline** W 29-15 1-0 0-0
Watch Viedo
** Emerald City Kickoff Classic Qwest Field, Seattle
Sept. 10 at Mountain View* W 27-14 2-0 1-0
Watch Viedo
Sept. 17 Columbia River* W 42-6 3-0 2-0
Watch Viedo
Sept. 24 Skyview W 28-12 4-0 2-0
Watch Viedo
Oct. 1 at Prairie* W 55-7 5-0 3-0
Watch Viedo
Oct. 8 Hudson's Bay* W 66-14 6-0 4-0
Watch Viedo
Oct. 15 Heritage W 34-15 7-0 4-0
Watch Viedo
Oct. 22 at Fort Vancouver* W 63-0 8-0 5-0
Watch Viedo
Oct. 29 Kelso* W 24-13 9-0 6-0
Watch Viedo
State Playoffs
Nov. 5 Rainier Beach W 56-0 10-0 6-0
Watch Viedo
Nov. 13 Juanita W 20-13 11-0 6-0
Watch Viedo
Nov. 19 Lakes L 27-24 OT 11-1 6-0
Watch Viedo

2000's

2009

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Jon Eagle

Sept. 4 at Heritage W 42-27 1-0 0-0
Watch Viedo
Sept. 11 Battle Ground W 21-20 ot 2-0 0-0
Watch Viedo
Sept. 18 Evergreen W 29-0 3-0 0-0
Watch Viedo
Sept. 25 at Skyview L 28-26 3-1 0-0
Watch Viedo
Oct. 1 at Hudson's Bay* W 41-14 4-1 1-0
Watch Viedo
Oct. 9 Columbia River* W 21-0 5-1 2-0
Watch Viedo
Oct. 16 at Prairie* W 52-14 6-1 3-0
Watch Viedo
Oct. 23 Fort Vancouver* W 43-14 7-1 4-0
Watch Viedo
Oct. 30 Union* L 35-31 7-2 4-1
Watch Viedo
State Playoffs
Nov. 7 Liberty L 32-22 7-3 4-1
Watch Viedo

2008

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Jon Eagle

Sept. 5 Heritage W 47-44 1-0 0-0  
Sept. 12 at Battle Ground W 35-28 2-0 0-0  
Sept. 19 at Washougal W 56-0 3-0 0-0  
Sept. 26 Evergreen L 27-26 3-1 0-0
Watch Viedo
Oct. 3 Hudson's Bay* W 63-14 4-1 1-0  
Oct. 10 at Columbia River* L 41-38 2OT 4-2 1-1
Watch Viedo
Oct. 17 Prairie* W 35-18 5-2 2-1  
Oct. 24 at Fort Vancouver* W 56-20 6-2 3-1  
Oct. 31 at Union* L 26-21 6-3 3-2
Watch Viedo
State Playoffs
Nov. 8 at Kennedy L 35-23
6-4 3-2

2007

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Bob Holman

Aug. 31 Washougal W 35-21 1-0 0-0
Sept. 7 at Centralia L 46-13 1-1 0-0
Sept. 13 at Battle Ground W 28-7 2-1 0-0
Sept. 21 Mountain View L 27-26 2-2 0-0
Sept. 28 Fort Vancouver* W 44-6 3-2 1-0
Oct. 4 at Hudson's Bay* W 50-15 4-2 2-0
Oct. 12 Columbia River* L 35-21 4-3 2-1
Oct. 19 at Kelso* W 26-8 5-3 3-1
Oct. 26 Union* W 49-24 6-3 4-1
State Playoffs
Nov. 2 at Olympic W 49-42 7-3 4-1
Nov. 10 at Kennewick L 27-7 7-4 4-1

2006

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Bob Holman

Sept. 1 at Washougal W 32-14 1-0 0-0
Sept. 8 Centralia L 31-14 1-1 0-0
Sept. 15 Battle Ground W 18-13 2-1 0-0
Sept. 22 at Mountain View W 14-7 3-1 0-0
Sept. 29 at Fort Vancouver* W 42-13 4-1 1-0
Oct. 6 Hudson's Bay* W 45-14 5-1 2-0
Oct. 13 at Columbia River* W 24-14 6-1 3-0
Oct. 20 Kelso* W 21-14 7-1 4-0
Oct. 27 at East Valley (Spok.) L 21-14 7-2 4-0
State Playoffs
Nov. 4 Evergreen (Sea.) W 20-6 8-2 4-0
Nov. 11 Mount Si L 28-7 8-3 4-0

2005

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Bob Holman

Sept. 3 at Central Kitsap W 35-7 1-0 0-0
Sept. 9 at Hudson's Bay W 41-17 2-0 0-0
Sept. 16 R.A. Long* W 47-26 3-0 1-0
Sept. 23 Mark Morris* W 63-10 4-0 2-0
Sep. 30 Fort Vancouver* W 34-20 5-0 3-0
Oct. 7 at Columbia River* W 28-10 6-0 4-0
Oct. 13 at Heritage W 45-7 7-0 4-0
Oct. 21 at Kelso* W 40-14 8-0 5-0
Oct. 28 Washougal* W 63-0 9-0 6-0
State Playoffs
Nov. 5 Tumwater W 27-23 10-0 6-0
Nov. 11 Lakes L 20-3 10-1 6-0

2004

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Bob Holman

Sept. 4 v Mead (ECKC) W 27-14 1-0 0-0
Sept. 10 Hudson's Bay W 56-47 2-0 0-0
Sept. 17 at R.A. Long* L 14-0 2-1 0-1
Sept. 24 at Mark Morris* W 21-0 3-1 1-1
Oct. 1 at Fort Vancouver* W 46-7 4-1 2-1
Oct. 8 Columbia River* W 26-10 5-1 3-1
Oct. 15 Heritage W 35-0 6-1 3-1
Oct. 22 Kelso* L 40-27 6-2 3-2
Oct. 29 at Washougal* W 27-21 OT 7-2 4-2
State Playoffs
Nov. 5 North Thurston L 21-19 7-3 4-2

2003

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Bob Holman

Sept. 6 La Center W 22-14 1-0 0-0
Sept. 12 Fort Vancouver W 21-13 2-0 0-0
Sept. 19 at Estacada OR L 27-20 2-1 0-0
Sept. 26 Montesano W 54-21 3-1 0-0
Oct. 3 at Woodburn OR W 47-27 4-1 0-0
Oct. 10 Mark Morris* W 48-0 5-1 1-0
Oct. 18 at Columbia River* L 24-8 5-2 1-1
Oct. 24 at Kelso* W 28-21 6-2 2-1
Oct. 31 R.A. Long* W 53-27 7-2 3-1
Nov. 6 Washougal* W 41-14 8-2 4-1
State Playoffs
Nov. 15 at Ferndale L 36-7 8-3 4-1

2002

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Bob Holman

Sept. 13 at Fort Vancouver W 28-12 1-0 0-0
Sept. 20 The Dalles OR W 39-26 2-0 0-0
Sept. 27 at Montesano W 41-0 3-0 0-0
Oct. 4 Woodburn OR W 25-6 4-0 0-0
Oct. 11 at Mark Morris* W 28-14 5-0 1-0
Oct. 18 Columbia River* L 65-28 5-1 1-1
Oct. 25 Kelso* W 20-14 6-1 2-1
Nov. 1 at R.A. Long* W 49-33 7-1 3-1
Nov. 7 at Washougal* W 27-0 8-1 4-1

2001

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Bob Holman

Sept. 7 at Washougal W 52-0 1-0 0-0
Sept. 14 Clatskanie OR W 23-14 2-0 0-0
Sept. 21 at Woodburn OR W 21-0 3-0 0-0
Sept. 27 at Fort Vancouver* W 34-0 4-0 1-0
Oct. 5 at Columbia River* W 21-6 5-0 2-0
Oct. 12 Washougal* W 28-6 6-0 3-0
Oct. 19 Mark Morris* W 35-10 7-0 4-0
Oct. 26 R.A. Long* W 32-28 8-0 5-0
Nov. 1 at Kelso* L 26-19 8-1 5-1
State Playoffs
Nov. 6 at Centralia L 28-14 8-2 5-1

2000

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Bob Holman

Sept. 8 Stevenson W 14-7 1-0 0-0
Sept. 15 at Clatskanie OR W 27-0 2-0 0-0
Sept. 22 Pinetree W 35-17 3-0 0-0
Sept. 29 Washougal W 28-3 4-0 0-0
Oct. 6 at R.A. Long* W 21-14 5-0 1-0
Oct. 13 at Columbia River* L 33-6 5-1 1-1
Oct. 20 Skyview* L 45-0 5-2 1-2
Oct. 27 Mark Morris* W 24-13 6-2 2-2
Nov. 3 at Hudson's Bay* L 46-27 6-3 2-3

1990's

1999

Greater St. Helens League 3A
Head Coach: Bob Holman

Sept. 10 at Stevenson W 41-14 1-0 0-0
Sept. 17 The Dalles OR L 36-6 1-1 0-0
Sept. 24 at Southridge OR W 34-10 2-1 0-0
Oct. 1 at Washougal L 36-14 2-2 0-0
Oct. 7 R.A. Long* W 14-11 3-2 1-0
Oct. 15 Columbia River* L 44-20 3-3 1-1
Oct. 21 at Skyview* L 55-13 3-4 1-2
Oct. 29 at Mark Morris* L 12-7 3-5 1-3
Nov. 4 Hudson's Bay* L 51-7 3-6 1-4

1998

Rivers League South 3A
Head Coach: Bob Holman

Sept. 11 La Salle OR L 46-14 0-1 0-0
Sept. 18 at The Dalles OR W 30-26 1-1 0-0
Sept. 25 Tumwater L 47-26 1-2 0-0
Oct. 1 at Capital L 48-6 1-3 0-0
Oct. 8 Mark Morris* L 34-14 1-4 0-1
Oct. 16 at W.F. West* L 55-7 1-5 0-2
Oct. 23 Centralia* L 61-21 1-6 0-3
Oct. 30 at R.A. Long* L 41-14 1-7 0-4
Nov. 6 at Washougal* W 27-7 2-7 1-4

1997

Rivers League South 3A
Head Coach: Bob Holman

Sep. 12 Hudson's Bay L 43-7 0-1 0-0
Sept. 19 at Fort Vancouver L 49-7 0-2 0-0
Sept. 26 at Tumwater L 59-0 0-3 0-0
Oct. 3 Capital L 66-0 0-4 0-0
Oct. 9 at Mark Morris* L 19-0 0-5 0-1
Oct. 17 W.F. West* L 55-21 0-6 0-2
Oct. 24 at Centralia* L 62-28 0-7 0-3
Oct. 31 R.A. Long* L 41-14 0-8 0-4
Nov. 7 Washougal* L 48-0 0-9 0-5
Oct. 31 La Center L 64-28 0-10 0-5

1996

Greater St. Helens League AA
Head Coach: Reed Clayton

Sept. 13 at Sherwood OR L 29-6 0-1 0-0
Sept. 20 Columbia L 42-0 0-2 0-0
Sept. 27 BYE    
Oct. 4 at Washougal* L 33-6 0-3 0-1
Oct. 10 R.A. Long* L 21-10 0-4 0-2
Oct. 18 at Mark Morris* L 7-0 0-5 0-3
Oct. 25 Washougal* L 21-7 0-6 0-4
Nov. 1 at R.A. Long* L 21-20 0-7 0-5
Nov. 8 Mark Morris* L 34-6 0-8 0-6

1995

Greater St. Helens League AA
Head Coach: Dave Woodmark

Sept. 8 Ridgefield L 54-6 0-1 0-0
Sept. 15 at Columbia L 30-0 0-2 0-0
Sept. 22 Wilsonville OR W 39-7 1-2 0-0
Sept. 29 Washougal* L 13-9 1-3 0-1
Oct. 6 at R.A. Long* L 14-6 1-4 0-2
Oct. 12 Mark Morris* W 20-7 2-4 1-2
Oct. 20 at Washougal* L 38-6 2-5 1-3
Oct. 27 R.A. Long* L 29-15 2-6 1-4
Nov. 3 at Mark Morris* L 12-10 2-7 1-5

1994

Greater St. Helens League AA
Head Coach: Dave Woodmark

Sept. 9 at Ridgefield W 13-13 1-0 0-0
Sept. 16 La Salle OR L 33-16 1-1 0-0
Sept. 23 at Abbottsford BC W 46-42 2-1 0-0
Sept. 30 Mark Morris* W 39-7 3-1 1-0
Oct. 7 R.A. Long* L 21-14 3-2 1-1
Oct. 13 at Washougal* L 16-6 3-3 1-2
Oct. 21 at Mark Morris* W 26-0 4-3 2-2
Oct. 28 at R.A. Long* W 36-14 5-3 3-2
Nov. 3 Washougal* L 20-7 5-4 3-3

1993

Greater St. Helens League AA
Head Coach: Dave Woodmark

Sept. 10 Ridgefield L 27-7 0-1 0-0
Sept. 17 at La Salle OR W 26-20 1-1 0-0
Sept. 25 Philomath OR L 16-0 1-2 0-0
Oct. 1 at Mark Morris* L 30-6 1-3 0-1
Oct. 8 at R.A. Long* L 21-0 1-4 0-2
Oct. 15 Washougal* L 27-0 1-5 0-3
Oct. 22 Mark Morris* L 28-7 1-6 0-4
Oct. 29 R.A. Long* L 28-22 OT 1-7 0-5
Nov. 4 at Washougal* W 27-21 2-7 1-5

1992

Greater St. Helens League AA
Head Coach: Dave Woodmark

Sept. 11 at Ridgefield W 13-12 1-0 0-0
Sept. 18 Washougal L 32-0 1-1 0-0
Sept. 25 at Hudson's Bay* L 41-0 1-2 0-1
Oct. 2 Estacada OR DNP  
Oct. 9 R.A. Long* W 14-13 2-2 1-1
Oct. 16 Mark Morris* L 52-7 2-3 1-2
Oct. 23 at Battle Ground* L 65-13 2-4 1-3
Oct. 30 at Prairie* L 36-7 2-5 1-4

1991

Greater St. Helens League AA
Head Coach: Dave Woodmark

Sept. 13 Ridgefield L 46-0 0-1 0-0
Sept. 20 at Washougal L 53-0 0-2 0-0
Sept. 27 Hudson's Bay* L 49-13 0-3 0-1
Oct. 4 at Estacada OR L 42-14 0-4 0-1
Oct. 11 at R.A. Long* L 2-0** 0-5 0-2
Oct. 18 at Mark Morris* L 2-0*** 0-6 0-3
Oct. 25 Battle Ground* L 39-7 0-7 0-4
Nov. 1 Prairie* L 2-0** 0-8 0-5
** Forfeit, played as J.V. game
*** Forfeit, Did not play

1990

Greater St. Helens League AA
Head Coach: Dave Woodmark

Sept. 7 at Ridgefield L 7-6 0-1 0-0
Sept. 14 Washougal L 27-0 0-2 0-0
Sept. 21 Hudson's Bay* W 21-20 1-2 1-0
Sept. 28 Fort Vancouver L 14-6 1-3 1-0
Oct. 5 at Prairie* L 34-19 1-4 1-1
Oct. 13 at Battle Ground* L 35-14 1-5 1-2
Oct. 19 R.A. Long* L 27-7 1-6 1-3
Oct. 26 Mark Morris* W 34-7 2-6 2-3
Nov. 2 at Goldendale W 42-35 3-6 2-4

1980's

1989

Greater St. Helens League AA
Head Coach: Dave Woodmark

Sept. 8 Ridgefield W 14-7 1-0 0-0
Sept. 15 at Washougal W 34-0 2-0 0-0
Sept. 22 at Hudson's Bay* L 28-14 2-1 0-1
Sept. 29 at Fort Vancouver L 28-7 2-2 0-1
Oct. 6 Prairie* L 34-12 2-3 0-2
Oct. 13 Battle Ground* L 16-14 2-4 0-3
Oct. 20 at R.A. Long* L 27-26 2-5 0-4
Oct. 27 at Mark Morris* L 14-7 2-6 0-5
Nov. 3 Goldendale W 38-34 3-6 0-5

1988

St. Helens Conference AA
Head Coach: Mike Brophy

Sept. 10 Grandview W 27-0 1-0 0-0
Sept. 16 at Ridgefield W 28-9 2-0 0-0
Sept. 23 at Washougal (nl) L 7-0 2-1 0-0
Sept. 30 R.A. Long* L 18-6 2-2 0-1
Oct. 7 Prairie* L 43-28 2-3 0-2
Oct. 13 at Fort Vancouver L 13-7 2-4 0-2
Oct. 21 Mark Morris* L 17-7 2-5 0-3
Oct. 29 at Evergreen W 28-21 3-5 0-3
Nov. 4 Washougal* W 10-9 4-5 1-3

1987

Greater St. Helens League AA
Head Coach: Mike Brophy

Sept. 12 at Grandview L 7-0 0-1 0-0
Sept. 18 Ridgefield L 21-0 0-2 0-0
Sept. 25 Washougal L 14-0 0-3 0-0
Oct. 2 at R.A. Long* L 17-3 0-4 0-1
Oct. 9 Prairie* W 7-6 1-4 1-1
Oct. 16 Fort Vancouver L 35-7 1-5 1-1
Oct. 23 at Mark Morris* L 34-0 1-6 1-2
Oct. 30 Evergreen L 28-6 1-7 1-2
Nov. 6 at Washougal* L 19-18 1-8 1-3

1986

Greater St. Helens League AA
Head Coach: Al Antak

Sept. 12 at Washougal W 27-7 1-0 0-0
Sept. 19 Ridgefield W 28-14 2-0 0-0
Sept. 26 Stevenson W 32-7 3-0 0-0
Oct. 3 at Kalama W 42-19 4-0 0-0
Oct. 10 at R.A. Long* L 21-16 4-1 0-1
Oct. 17 Battle Ground* L 21-0 4-2 0-2
Oct. 24 Mark Morris* W 20-0 5-2 1-2
Nov. 1 at Prairie* L 21-7 5-3 1-3
Nov. 7 Woodland L 12-3 5-4 1-3

1985

Greater St. Helens League AA
Head Coach: Gordon Elliott

Sept. 13 Washougal W 24-0 1-0 0-0
Sept. 20 at Ridgefield W 13-0 2-0 0-0
Sept. 27 at Stevenson W 19-16 4OT 3-0 0-0
Oct. 4 Kalama W 30-0 4-0 0-0
Oct. 12 R.A. Long* L 7-3 4-1 0-1
Oct. 18 at Battle Ground* W 21-0 5-1 1-1
Oct. 25 Mark Morris* L 21-7 5-2 1-2
Nov. 1 Prairie* L 31-0 5-3 1-3
Nov. 8 at Woodland W 28-6 6-3 1-3

1984

St. Helens Conference AA
Head Coach: Gordon Elliott

Sept. 7 at Washougal W 13-0 1-0 0-0
Sept. 14 at Ridgefield W 42-6 2-0 0-0
Sept. 21 Battle Ground* L 14-13 2-1 0-1
Sept. 28 at R.A. Long* L 21-16 2-2 0-2
Oct. 6 Centralia* L 34-13 2-3 0-3
Oct. 11 at W.F. West* L 41-0 2-4 0-4
Oct. 19 at Prairie* L 28-13 2-5 0-5
Oct. 27 Mark Morris* L 33-0 2-6 0-6
Nov. 2 at Kelso* L 35-12 2-7 0-7
Nov. 9 at Washougal L 3-0 2-8 0-7

1983

St. Helens Conference AA
Head Coach: Gordon Elliott

Sept. 9 at Washougal W 7-6 1-0 0-0
Sept. 16 Ridgefield W 14-0 2-0 0-0
Sept. 23 at Battle Ground* L 20-14 2-1 0-1
Sept. 30 R.A. Long* L 33-7 2-2 0-2
Oct. 7 at Centralia* L 35-7 2-3 0-3
Oct. 14 W.F. West* W 17-7 3-3 1-3
Oct. 21 Prairie* L 2-0 3-4 1-4
Oct. 28 at Mark Morris* L 27-7 3-5 1-5
Nov. 4 Kelso* L 13-6 3-6 1-6
Nov. 11 Washougal W 21-20 4-6 1-6

1982

St. Helens Conference AA
Head Coach: Fred Williams

Sept. 10 Washougal L 6-0 0-1 0-0
Sept. 17 at Castle Rock L 41-0 0-2 0-0
Sept. 24 Battle Ground* W 7-6 1-2 1-0
Oct. 1 at R.A. Long* L 16-0 1-3 1-1
Oct. 7 Centralia* L 36-7 1-4 1-2
Oct. 15 at W.F. West* L 41-6 1-5 1-3
Oct. 22 at Prairie* L 26-0 1-6 1-4
Oct. 29 BYE    
Nov. 5 Mark Morris* W 14-7 2-6 2-4

1981

St. Helens Conference AA
Head Coach: Fred Williams

Sept. 11 at Washougal W 13-0 1-0 0-0
Sept. 18 Castle Rock L 19-18 1-1 0-0
Sept. 25 at Battle Ground* L 7-0 1-2 0-1
Oct. 2 R.A. Long* W 20-0 2-2 1-1
Oct. 9 at Centralia* L 37-0 2-3 1-2
Oct. 16 W.F. West* L 14-7 2-4 1-3
Oct. 23 Prairie* W 35-31 3-4 2-3
Oct. 30 Mountain View W 14-7 4-4 2-3
Nov. 6 at Mark Morris* W 20-18 5-4 3-3
Oct. 30 Washougal L 6-3 5-5 3-3

1980

St. Helens Conference AA
Head Coach: Fred Williams

Sept. 12 Washougal W 25-6 1-0 0-0
Sept. 19 Marist OR L 19-0 1-1 0-0
Sept. 26 at Battle Ground* W 14-12 2-1 1-0
Oct. 3 Centralia* L 10-0 2-2 1-1
Oct. 9 at R.A. Long* L 21-0 2-3 1-2
Oct. 17 at Mark Morris* W 26-22 3-3 2-2
Oct. 24 W.F. West* W 13-0 4-3 3-2
Oct. 31 at Prairie* W 24-22 5-3 4-2
Nov. 7 Yelm W 19-6 6-3 4-2

1970's

1979

St. Helens Conference AA
Head Coach: Fred Williams

Sept. 7 at Washougal W 22-6 1-0 0-0
Sept. 14 Goldendale W 35-22 2-0 0-0
Sept. 21 Battle Ground L 13-3 2-1 0-0
Sept. 28 at Centralia* L 21-12 2-2 0-1
Oct. 5 R.A. Long* L 20-7 2-3 0-2
Oct. 11 Mark Morris* W 30-20 3-3 1-2
Oct. 19 at W.F. West* L 26-21 3-4 1-3
Oct. 26 Prairie* W 20-13 ot 4-4 2-3
Nov. 2 at Yelm W 20-14 5-4 2-3

1978

Black Hills League South AA
Head Coach: Fred Williams

Sept. 8 Washougal L 19-6 0-1 0-0
Sept. 15 at Battle Ground L 23-3 0-2 0-0
Sept. 22 at Elma L 18-0 0-3 0-0
Sept. 29 W.F. West* W 16-6 1-3 1-0
Oct. 6 at North Thurston* L 21-8 1-4 1-1
Oct. 12 R.A. Long* L 14-0 1-5 1-2
Oct. 20 at Olympia* L 34-7 1-6 1-3
Oct. 27 at Tumwater* L 9-6 1-7 1-4
Nov. 3 Hoquiam* L 41-18 1-8 1-5

1977

Black Hills League South AA
Head Coach: Fred Williams

Sept. 9 at Washougal W 22-8 1-0 0-0
Sept. 16 Battle Ground L 19-15 1-1 0-0
Sept. 23 Elma W 6-0 2-1 0-0
Sept. 30 at W.F. West* W 14-13 ot 3-1 1-0
Oct. 7 North Thurston* L 14-0 3-2 1-1
Oct. 14 at R.A. Long* L 19-7 3-3 1-2
Oct. 21 Olympia* L 28-8 3-4 1-3
Oct. 28 Tumwater* L 20-14 2ot 3-5 1-4
Nov. 4 at Hoquiam*    

1976

Black Hills League South AA
Head Coach: Fred Williams

Sept. 10 at Battle Ground L 26-6 0-1 0-0
Sept. 17 Washougal W 40-14 1-1 0-0
Sept. 25 Capitol L 28-27 2ot 1-2 0-0
Oct. 1 Centralia* L 35-21 1-3 0-1
Oct. 7 at Mark Morris* L 28-16 1-4 0-2
Oct. 15 Hoquiam* L 18-6 1-5 0-3
Oct. 22 W.F. West* W 36-12 2-5 1-3
Oct. 29 at R.A. Long* L 25-12 2-6 1-4
Nov. 5 at Elma* W 35-8 3-6 2-4
Nov. 12 at Hudson's Bay L 14-6 3-7 2-4

1975

Black Hills League South AA
Head Coach: Fred Williams

Sept. 5 Battle Ground L 35-6 0-1 0-0
Sept. 12 Stevenson W 14-13 1-1 0-0
Sept. 19 at Rainier OR L 20-6 1-2 0-0
Sept. 26 at Centralia* L 32-6 1-3 0-1
Oct. 3 Mark Morris* L 29-0 1-4 0-2
Oct. 10 at Hoquiam* L 6-0 1-5 0-3
Oct. 17 at W.F. West* L 28-6 1-6 0-4
Oct. 24 R.A. Long* L 7-0 1-7 0-5
Oct. 31 Elma* W 30-8 2-7 1-5
Nov. 7 at Washougal W 26-0 3-7 1-5

1974

Black Hills League South AA
Head Coach: Rich Hilty

Sept. 7 at West Valley (Yak) L 13-0 0-1 0-0
Sept. 13 Washougal W 26-0 1-1 0-0
Sept. 20 Centralia* W 21-20 2-1 1-0
Sept. 27 at W.F. West* L 34-0 2-2 1-1
Oct. 4 at Timberline* L 27-23 2-3 1-2
Oct. 11 North Thurston* L 7-6 2-4 1-3
Oct. 18 Shelton* L 7-6 2-5 1-4
Oct. 25 at Tumwater* L 12-6 2-6 1-5
Nov. 1 at Elma* L 33-6 2-7 1-6

1973

Black Hills League South AA
Head Coach: Rich Hilty

Sept. 8 West Valley (Yak) W 31-0 1-0 0-0
Sept. 14 at Washougal L 15-14 1-1 0-0
Sept. 21 at Centralia* W 13-12 2-1 1-0
Sept. 28 W.F. West* W 30-13 3-1 2-0
Oct. 5 Timberline* W 32-12 4-1 3-0
Oct. 12 at North Thurston* W 28-0 5-1 4-0
Oct. 19 at Shelton* L 20-15 5-2 4-1
Oct. 26 Tumwater* L 20-12 5-3 4-2
Nov. 2 Elma* W 46-20 6-3 5-2

1972

Black Hills League South AA
Head Coach: Rich Hilty

Sept. 9 at Toppinish W 36-18 1-0 0-0
Sept. 15 Centralia* W 27-7 2-0 1-0
Sept. 22 at Elma* W 20-6 3-0 2-0
Sept. 29 Evergreen W 14-8 4-0 2-0
Oct. 6 at W.F. West* W 35-14 5-0 3-0
Oct. 13 at Timberline* W 27-0 6-0 4-0
Oct. 20 North Thurston* W 28-12 7-0 5-0
Oct. 27 Shelton* L 26-0 7-1 5-1
Nov. 3 at Tumwater* W 29-0 8-1 6-1
Nov. 10 Washougal W 14-0 9-1 6-1

1971

Southwest Washington League AAA
Head Coach: Rich Hilty

Sept. 11 Toppinish L 34-10 0-1 0-0
Sept. 17 at Centralia W 10-8 1-1 0-0
Sept. 24 Kelso* L 19-0 1-2 0-1
Oct. 1 at Fort Vancouver* L 26-0 1-3 0-2
Oct. 8 at Hoquiam* L 27-6 1-4 0-3
Oct. 14 Battle Ground* W 24-12 2-4 1-3
Oct. 22 at Mark Morris* L 18-14 2-5 1-4
Oct. 29 at Columbia River* L 13-7 2-6 1-5
Nov. 5 Evergreen* W 10-7 3-6 2-5
Nov 12 at Washougal L 24-0 3-7 2-5

1970

Southwest Washington League AAA
Head Coach: Rich Hilty

Sept. 11 at North Thurston TIE 0-0 0-0-1 0-0
Sept. 18 Centralia L 13-13 0-1-1 0-0
Sept. 25 at Kelso* L 32-0 0-2-1 0-1
Oct. 2 Fort Vancouver* L 15-8 0-3-1 0-2
Oct. 9 Hoquiam* L 26-0 0-4-1 0-3
Oct. 15 at Battle Ground* L 7-6 0-5-1 0-4
Oct. 23 Mark Morris* W 6-0 1-5-1 1-4
Oct. 30 Columbia River* W 24-2 2-5-1 2-4
Nov. 6 at Evergreen* W 19-14 3-5-1 3-4
Nov. 13 Washougal W 14-6 4-5-1 3-4

1960's

1969

Southwest Washington League AA "Little AA"
Head Coach: Rich Hilty

Sept. 12 at Fort Vancouver L 30-0 0-1 0-0
Sept. 19 at Castle Rock W 25-6 1-1 0-0
Sept. 26 Kelso TIE 6-6 1-1-1 0-0
Oct. 3 Columbia River* W 26-21 2-1-1 1-0
Oct. 10 Battle Ground* W 14-0 3-1-1 2-0
Oct. 16 at Centralia* W 15-6 4-1-1 3-0
Oct. 24 at Evergreen* W 37-22 5-1-1 4-0
Oct. 31 W.F. West* W 15-6 6-1-1 5-0
Nov. 2 at Washougal W 35-12 7-1-1 5-0

1968

Southwest Washington League AA "Little AA"
Head Coach: Rich Hilty

Sept. 13 Fort Vancouver L 33-13 0-1 0-0
Sept. 20 Castle Rock W 25-12 1-1 0-0
Sept. 27 at Kelso W 7-6 2-1 0-0
Oct. 4 at Columbia River* L 19-7 2-2 0-1
Oct. 11 at Battle Ground* TIE 13-13 2-2-1 0-1-1
Oct. 17 Centralia* L 13-12 2-3-1 0-2-1
Oct. 25 Evergreen* TIE 19-19 2-3-2 0-2-2
Nov. 1 at W.F. West* L 21-13 2-4-2 0-3-2
Nov. 8 Washougal L 7-0 2-5-2 0-3-2

1967

Southwest Washington League AA "Little AA"
Head Coach: Jim Gard

Sept. 8 at Fort Vancouver L 19-6 0-1 0-0
Sept. 16 at Hudson's Bay L 20-13 0-2 0-0
Sept. 22 Columbia River* L 12-6 0-3 0-1
Sept. 29 at Evergreen* L 31-0 0-4 0-2
Oct. 6 W.F. West* TIE 7-7 0-4-1 0-2-1
Oct. 13 Centralia* L 12-0 0-5-1 0-3-1
Oct. 20 at Castle Rock L 6-0 0-6-1 0-3-1
Oct. 27 Battle Ground* L 27-6 0-7-1 0-4-1
Nov. 3 at Washougal L 14-0 0-8-1 0-4-1

1966

Southwest Washington League AA "Little AA"
Head Coach: Jim Gard

Sept. 9 Fort Vancouver L 28-12 0-1 0-0
Sept. 16 Hudson's Bay TIE 20-20 0-1-1 0-0
Sept. 23 at Columbia River* W 14-7 1-1-1 1-0
Sept. 30 Evergreen* W 22-13 2-1-1 2-0
Oct. 7 at W.F. West* W 20-19 3-1-1 3-0
Oct. 14 at Centralia* W 28-19 4-1-1 4-0
Oct. 21 Castle Rock W 32-0 5-1-1 4-0
Oct. 28 at Battle Ground* W 32-19 6-1-1 5-0
Nov. 4 Washougal L 13-0 6-2-1 5-0

1965

Southwest Washington League AA "Little AA"
Head Coach: Jim Gard

Sept. 10 at Hudson's Bay L 12-0 0-1 0-0
Sept. 17 Hermiston OR L 18-7 0-2 0-0
Sept. 24 Columbia River* L 35-6 0-3 0-1
Oct. 1 at Evergreen* L 26-6 0-4 0-2
Oct. 8 at W.F. West* L 26-0 0-5 0-3
Oct. 15 Centralia* L 6-0 0-6 0-4
Oct. 22 at Mark Morris* L 20-0 0-7 0-5
Oct. 29 Battle Ground* L 27-7 0-8 0-6
Nov. 6 at Washougal L 20-6 0-9 0-6

1964

Southwest Washington League AA "Little AA"
Head Coach: Jim Gard

Sept. 11 Hudson's Bay L 21-14 0-1 0-0
Sept. 18 at Rex Putnam OR W 27-0 1-1 0-0
Sept. 25 at Columbia River* W 31-13 2-1 1-0
Oct. 2 Evergreen* L 13-7 2-2 1-1
Oct. 9 W.F. West* W 33-6 3-2 2-1
Oct. 16 at Centralia* W 27-26 4-2 3-1
Oct. 23 Mark Morris* L 27-14 4-3 3-2
Oct. 30 at Battle Ground* L 20-6 4-4 3-3
Nov. 6 at Fort Vancouver W 10-6 5-4 3-3
Nov. 13 Washougal L 12-0 5-5 3-3

1963

Southwest Washington League AA "Little AA"
Head Coach: Jim Gard

Sept. 13 at Hudson's Bay L 13-0 0-1 0-0
Sept. 20 BYE    
Sept. 27 at Evergreen* W 27-0 1-1 1-0
Oct. 4 Kelso L 39-7 1-2 1-0
Oct. 11 Centralia* TIE 7-7 1-2-1 1-0-1
Oct. 18 at Mark Morris* L 14-6 1-3-1 1-1-1
Oct. 25 Fort Vancouver W 13-6 2-3-1 1-1-1
Nov. 1 at Washougal W 25-0 3-3-1 1-1-1
Nov. 8 Battle Ground* W 25-13 4-3-1 2-1-1
Nov. 15 Columbia River* W 45-6 5-3-1 3-1-1

1962

Southwest Washington League AA "Little AA"
Head Coach: Dick Armstrong

Sept. 14 Hudson's Bay TIE 7-7 0-0-1 0-0
Sept. 21 Mark Morris* W 18-0 1-0-1 1-0
Sept. 28 at Centralia* W 27-0 2-0-1 2-0
Oct. 5 Battle Ground* W 7-0 3-0-1 3-0
Oct. 12 Columbus Day Strom**
Oct. 19 at Kelso W 19-6 4-0-1 3-0
Oct. 22 Evergreen* W 27-8 5-0-1 4-0
Oct. 26 at Fort Vancouver L 20-6 5-1-1 4-0
Nov. 2 Washougal W 13-7 6-1-1 4-0
Nov. 9 at Castle Rock W 26-0 7-1-1 4-0
** Evergreen game rescheduled due to Columbus Day Strom

1961

Southwest Washington League AA "Little AA"
Head Coach: Dick Armstrong

Sept. 15 at Hudson's Bay L 9-0 0-1 0-0
Sept. 22 at Mark Morris* W 22-0 1-1 1-0
Sept. 29 Centralia* W 14-0 2-1 2-0
Oct. 6 Battle Ground* W 19-0 3-1 3-0
Oct. 13 at Evergreen* W 46-0 4-1 4-0
Oct. 20 Kelso W 41-6 5-1 4-0
Oct. 27 Fort Vancouver L 7-0 5-2 4-0
Nov. 3 at Washougal W 27-6 6-2 4-0
Nov. 9 R.A. Long L 2-0** 6-3 4-0
** Forfeit, Did not play, power outage at Camas.

1960

Southwest Washington League AA
Head Coach: Dick Armstrong

Sept. 16 at Battle Ground* L 19-7 0-1 0-1
Sept. 23 Mark Morris* W 27-0 1-1 1-1
Sept. 30 Hudson's Bay* TIE 19-19 1-1-1 1-1-1
Oct. 7 at Hoquiam* TIE 6-6 1-1-2 1-1-2
Oct. 14 at Kelso* L 13-0 1-2-2 1-2-2
Oct. 21 Centralia* W 20-6 2-2-2 2-2-2
Oct. 28 at Fort Vancouver* L 14-12 2-3-2 2-3-2
Nov. 4 Washougal L 25-14 2-4-2 2-3-2
Nov. 10 R.A. Long* L 33-19 2-5-2 2-4-2

1950's

1959

       
       
       
       
       
       
       
       
       

1958

       
       
       
       
       
       
       
       
       

1957

       
       
       
       
       
       
       
       
       

1956

       
       
       
       
       
       
       
       
       

1955

Clark County League A
Head Coach: William "Dutch" Schulz

Sept. 16 Kelso L 25-14 0-1 0-0
Sept. 23 Central Catholic L 22-0 0-2 0-0
Sept. 30 at Battle Ground* L 15-0 0-3 0-1
Oct. 7 Evergreen* L 12-6 0-4 0-2
Oct. 14 at Lake Oswego OR W 14-0 1-4 0-2
Oct. 21 at Longview L 19-6 1-5 0-2
Oct. 28 Tillamook OR L 18-12 1-6 0-2
Nov. 4 at Sweet Home OR TIE 6-6 1-6-1 0-2
Nov. 11 at Washougal* L 7-0 1-7-1 0-3
Nov. 21 Vancouver L 20-6 1-8-1 0-3

1954

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

1953

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

1952

Independant
Head Coach: William "Dutch" Schulz

Sept. 12 Franklin OR W 7-6 1-0
Sept. 19 at Kelso L 1-1
Sept. 26 at Central Catholic OR L 14-0 1-2
Oct. 3 Rainier OR W 14-12 2-2
Oct. 10 The Dalles OR L 24-19 2-3
Oct. 17 BYE    
Oct. 24 Chehalis W 28-7 3-3
Oct. 31 at Lake Oswego OR TIE 13-13 3-3-1
Nov. 7 Battle Ground W 19-0 4-3-1
Nov. 14 Evergreen L 12-7 4-4-1
Nov. 27 at Vancouver W 14-7 5-4-1

1951

Independant
Head Coach: William "Dutch" Schulz

Sept. 14 at Franklin OR W 21-19 1-0
Sept. 21 Kelso L 27-26 1-1
Sept. 28 Central Catholic OR W 26-0 2-1
Oct. 5 at Redmond OR TIE 6-6 2-1-1
Oct. 12 at Saint Martin's Prep W 14-0 3-1-1
Oct. 19 at Hood River OR W 14-0 4-1-1
Oct. 27 at Chehalis W 28-14 5-1-1
Nov. 2 Columbia (WS) W 33-0 6-1-1
Nov. 9 at Battle Ground W 27-7 7-1-1
Nov. 22 Vancouver L 26-7 7-2-1

1950

Independant
Head Coach: William "Dutch" Schulz

Sept. 15 at West Lynn OR W 12-6 1-0
Sept. 22 at Kelso L 31-13 1-1
Sept. 29 at Gresham OR TIE 18-18 1-1-1
Oct. 6 St. Helens OR W 27-6 2-1-1
Oct. 13 Saint Martin's Prep W 28-6 3-1-1
Oct. 20 Hood River OR W 27-0 4-1-1
Oct. 27 Chehalis W 7-0 5-1-1
Nov. 4 at Central Catholic OR W 20-7 6-1-1
Nov. 10 Battle Ground W 19-0 7-1-1
Nov. 23 at Vancouver L 28-0 7-2-1

1940's

1949

       
       
       
       
       
       
       
       
       

1948

       
       
       
       
       
       
       
       
       

1947

       
       
       
       
       
       
       
       
       

1946

       
       
       
       
       
       
       
       
       

1945

       
       
       
       
       
       
       
       
       

1944

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

1943

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

1942

       
       
       
       
   
       
       
       
       
       

1941

       
       
       
       
       
       
       
       
       

1940

       
       
       
       
       
       
       
       
       
Full 2012 Season Schedule for all 18 Greater St. Helens League football teams
  • Camas Papermakers Photos

    Making The Rounds, GSHL Fall Camp Visits: Camas Camas 29 Timberline 15 OSU Team Camp 2010 Camas v Union 2010 GSHL Spring Football Practice Day 1: Camas 2010 GSHL Spring Football Scrimmage: Camas Making The Rounds, GSHL Fall Camp Visits: Camas Camas 28 Skyview 12 Making The Rounds, GSHL Fall Camp Visits: Camas Making The Rounds 2011, GSHL Fall Camp Visits: Camas Making The Rounds 2011, GSHL Fall Camp Visits: Camas Making The Rounds 2011, GSHL Fall Camp Visits: Camas Camas 28 Skyview 12 2010 GSHL Spring Football Scrimmage: Camas OSU Team Camp 2010 Camas v Union OSU Team Camp 2010 Camas v Union
  • Award Winners

    2011

    2011 AP 3A All State
    Zack Marshall (Sr) 1st Team Offense (RB)
    Kamari Brown (Sr) 1st Team Defense (DL)
    John Norcross (Jr) 1st Team Defense (LB)

    2011 GSHLFootball.com All Level All-Star
    Kamari Brown (Sr) Defense Player of the Year
    Zack Marshall (Sr) 1st Team Offense (RB)
    Jonathan Warner (Sr) 1st Team Offense (WR)
    Colby Eyman (Jr) 1st Team Offense (OL)
    Roldan Alcobendas (Jr) 1st Team Offense (K)
    Kamari Brown (Sr) 1st Team Defense (DL)
    John Norcross (Jr) 1st Team Defense (LB)
    Scott Feather (Sr) 1st Team Defense (LB)
    Tony Gennaro (Sr) 2nd Team Offense (QB)
    Zach Eagle (Sop) 2nd Team Offense (WR)
    Dylan Harris (Sr) 2nd Team Offense (OL)
    Nate Beasley (Sop) 2nd Team Offense (ATH)
    Jason Vailea (Sop) 2nd Team Defense (DL)
    Kyle Goodnow (Sr) 2nd Team Defense (LB)
    John Payne (Sr) 2nd Team Defense (DB)
    Chris Galusha (Sr) 2nd Team Defense (DB)

    2010 GSHLFootball.com Player of the Week
    Parker Henry (Sr) Week 11 (RB)

    2011 Columbian's All-Region
    Zack Marshall (Sr) 1st Team Offense (RB)
    Jonathan Warner (Sr) 1st Team Offense (WR)
    Dylan Harris (Sr) 1st Team Offense (OL)
    Kamari Brown (Sr) 1st Team Defense (DL)
    John Norcross (Jr) 1st Team Offense (LB)
    Scott Feather (Sr) 1st Team Defense (LB)

    2011 3A Coaches All-League
    Zack Marshall (Sr) 1st Team Offense (POY)
    John Norcross (Jr) 1st Team Defense (POY)
    Jonathan Warner (Sr) 1st Team Offense (WR)
    Dylan Harris (Sr) 1st Team Offense (OL)
    Colby Eyman (Jr) 1st Team Offense (OL)
    Kamari Brown (Sr) 1st Team Defense (DL)
    Scott Feather (Sr) 1st Team Defense (LB)
    Kyle Goodnow (Sr) 1st Team Defense (LB)
    John Payne (Sr) 1st Team Defense (DB)
    Chris Galusha (Sr) 1st Team Defense (DB)
    Roldan Alcobendas (Jr) 1st Team Defense (K)
    Tony Gennaro (Sr) 2nd Team Offense (QB)
    Zach Eagle (Sop) 2nd Team Offense (WR)
    Anthony Fallin (Sr) 2nd Team Defense (LB)
    Nate Beasley (Sop) 2nd Team Defense (DB)
    2010

    2010 AP 3A All State
    Odin Coe (Sr) 1st Team Defense (DL)

    2010 Seattle Times All State
    Odin Coe (Sr) 1st Team Defense (DL)

    2010 Tacoma News Tribune All State
    Odin Coe (Sr) 1st Team Defense (DL)

    2010 GSHLFootball.com All Level All-Star
    Odin Coe (Sr) 1st Team Defense (POY)
    Logan Grindy (Sr) 1st Team Offense (QB)
    Zack Marshall (Sr) 1st Team Offense (RB)
    Miguel Salamanca (Sr) 1st Team Offense (WR)
    Odin Coe (Sr) 1st Team Defense (DL)
    Brent Hill (Sr) 1st Team Defense (DB)
    Addison Owen (Sr) 1st Team Defense (DB)
    Kamari Brown (Jr) 2nd Team Defense (DL)
    Ikaika Gunderson (Sr) 2nd Team Defense (LB)
    Jeremy Faulkner (Sr) 2nd Team Defense (DB)
    Roldan Alcobendas (Sop) 2nd Team Defense (P)
    Addison Owen (Sr) 2nd Team Defense (PR)
    Trevor Clarkson (Sr) 2nd Team Offense (OL)
    Odin Coe (Sr) 2nd Team Offense (OL)

    2010 GSHLFootball.com 3A All-League
    Logan Grindy (Sr) 1st Team Offense (POY)
    Odin Coe (Sr) 1st Team Defense (POY)
    Logan Grindy (Sr) 1st Team Offense (QB)
    Zack Marshall (Jr) 1st Team Offense (WR/RB)
    Miguel Salamanca (Sr) 1st Team Offense (WR)
    Jeremy Faulkner (Sr) 1st Team Offense (WR)
    Trevor Clarkson (Sr) 1st Team Offense (OL)
    David Anderson (Sr) 1st Team Offense (OL)
    Roldan Alcobendas (Sop) 1st Team Defense (P)
    Odin Coe (Sr) 1st Team Defense (DL)
    Kamari Brown (Sr) 1st Team Defense (DL)
    Ikaika Gunderson (Sr) 1st Team Defense (LB)
    Brent Hill (Sr) 1st Team Defense (CB)
    Addison Owen (Sr) 1st Team Defense (S)

    2010 GSHLFootball.com Player of the Week
    Zack Marshall (Jr) Week 1 (RB)
    Zack Marshall (Jr) Week 9 (RB)

    2010 Columbian's All-Region
    Logan Grindy (Sr) 1st Team Offense (QB)
    Zack Marshall (Jr) 1st Team Offense (RB)
    Jeremy Faulkner (Sr) 1st Team Offense (WR)
    Trevor Clarkson (Sr) 1st Team Offense (OL)
    Odin Coe (Sr) 1st Team Defense (DL)
    Ikaika Gunderson (Sr) 1st Team Defense (LB)
    Addison Owen (Sr) 1st Team Defense (DB)
    Brent Hill (Sr) 1st Team Defense (DB)

    2010 3A Coaches All-GSHL
    Logan Grindy (Sr) 1st Team Offense (POY)
    Zack Marshall (Jr) 1st Team Offense (RB)
    Miguel Salamanca (Sr) 1st Team Offense (WR)
    Kyle Ervin (Sr) 1st Team Offense (TE)
    Trevor Clarkson   (Sr) 1st Team Offense (OL)
    Eric Clay (Sr) 1st Team Defense (DL)
    Odin Coe (Sr) 1st Team Defense (DL)
    Ikaika Gunderson (Sr) 1st Team Defense (LB)
    Jeremy Faulkner (Sr) 1st Team Defense (DB)
    Brent Hill (Sr) 1st Team Defense (DB)
    Addison Owen (Sr) 1st Team Defense (DB)
    Kamari Brown (Jr) 2nd Team Defense (DL)
    Damon Kosaki (Sr) 2nd Team Defense (DB)
    David Anderson (Sr) 2nd Team Offense (OL)

    Award Winners

    2009

    2009 AP 3A All State
    Stuart Jergensen (Sr) Honorable Mention (P)

    2009 GSHLFootball.com All Level All-Star
    Drew White (Jr) 1st Team Defense (DB)
    Addison Owen (Jr) 1st Team Offense (WR)
    Blake Casebeer (Sr) 1st Team Offense (OL)
    Stuart Jergensen (Sr) 1st Team Offense (K)

    2009 Columbian's All-Region
    Odin Coe (Jr) 1st Team Defense (DL)
    Addison Owen (Jr) 1st Team Defense (DB)
    Josh Smith (Sr) 1st Team Defense (DB)
    Stuart Jergensen (Sr) 1st Team Defense (P)

    2009 Coaches 3A All-GSHL
    Odin Coe (Jr) 1st Team Defense (DL)
    Brenten Clive (Sr) 1st Team Defense (LB)
    Addison Owen (Jr) 1st Team Defense (DB)
    Josh Smith (Sr) 1st Team Defense (DB)
    Drew White (Jr) 1st Team Defense (DB)
    Stuart Jergensen (Sr) 1st Team Defense (P)
    Logan Grindy (Jr) Co-Offense Player Of Year
    Blake Casebeer (Sr) 1st Team Offense (OL)
    Jeremy Faulkner (Jr) 1st Team Offense (WR)
    Ikaika Gunderson (Jr) 2nd Team Defense (DL)
    Kevin Pinch (Sr) 2nd Team Defense (LB)
    Brent Hill (Jr) 2nd Team Defense (DB)
    Sydney Vailea (Sr) 2nd Team Offense (OL)
    Trevor Clarkson (Jr) 2nd Team Offense (OL)
    Tyler Fisher (Sr) 2nd Team Offense (RB)
    Miguel Salamanca (Jr) 2nd Team Offense (WR)
    Kyle Ervi (Jr) 2nd Team Offense (TE)

    Award Winners

    2008

    2008 Columbian's All-Region
    Guy Varsek (Sr) 1st Team Offense (WR)
    Blake Casebeer (Jr) 1st Team Offense (OL)

    2008 3A All-GSHL
    Cody Dolan (Sr) 1st Team Defense (LB)
    Josh Smith (Jr) 1st Team Defense (DB)
    Stuart Jergensen (Jr) 1st Team Defense (P)
    Logan Grindy (Sop) 1st Team Offense (QB)
    Guy Varsek (Sr) 1st Team Offense (WR)
    Blake Casebeer (Jr) 1st Team Offense (OL)
    Saile Vailea (Sr) 2nd Team Defense (DL)
    Justin Samuels (Sr) 2nd Team Defense (DB)
    Quinton Beasley (Sr) 2nd Team Offense (RB)
    Brent Alexander (Sr) 2nd Team Offense (WR)
    Jeremy Faulkner (Sop) 2nd Team Offense (WR)

    Aberdeen BobcatsBattle Ground TigersCamas PapermakersColumbia River ChieftainsEvergreen PlainsmenFort Vancouver TrappersHeritage TimberwolvesHockinson HawksHudson's Bay EaglesKelso HilandersMark Morris MonarchsMountain View ThunderPrairie FalconsR.A. Long LumberjacksRidgefield SpudersSkyview StormUnion TitansWashougal PanthersGSHL Football Home Page